Jaki traktorek do sadu wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu używanego?

Traktory do sadu to szeroka oferta modeli i producentów. Zastanawiając się nad wyborem sprzętu dla swojej firmy czy gospodarstwa warto odpowiedzieć sobie na pytania, jakie cechy powinien posiadać dobry ciągnik sadowniczy i na co zwrócić uwagę decydując się na zakup takiego sprzętu? Wybór traktorka do sadu zależy bowiem od wielu czynników, takich jak budżet, którym dysponujesz, cechy gruntu, rodzaj maszyn współpracujących, dostępność częściami zamiennych, a także to, czy zamierzasz kupić ciągnik do sadu nowy czy używany.

Ciągnik sadowniczy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Zastanawiając się, jaki ciągnik do sadu wybrać, warto zwrócić uwagę na zapewnienie sobie komfortu użytkowania, czyli przestrzeń dla kierowcy oraz łatwość i wygodę w obsłudze. Dobrze, jeśli dźwignie i przełączniki znajdują się w zasięgu ruchu dłoni i umożliwiają łatwe przełączanie bez użycia siły. Przyda się też wygodna kierownica ze wspomaganiem i doskonałym skrętem kół – ułatwi to sterowanie oraz wykonywanie manewrów ciągnikiem sadowniczym.

Wybierając traktorek do sadu warto także zdobyć informacje na temat dostępności części i serwisowania sprzętu. Serwis traktorków japońskich oraz dostęp do części do traktorków japońskich to ważny aspekt zakupu sprzętu jednej z japońskich marek. Warto w tym momencie wspomnieć o nowych traktorach marek indyjskich, takich jak VST Fieldtrac, które objęte są 2-letnią gwarancją i zapewniają ciągły dostęp do części zamiennych.

Wreszcie, jeśli planujesz wykorzystywać ciągnik sadowniczy do wielu prac w ciągu całego roku, warto rozeznać się w kwestii zaopatrzenia w osprzęt do mini traktorków, jak kosiarki, glebogryzarki, pługi do śniegu, piaskarki, rozsiewacze itp.

Używany traktorek do sadu – jak wybrać?

Używane traktory do sadu cieszą się coraz większą popularnością. Rynek używanych ciągników sadowniczych jest szeroki, warto zatem zawsze dokonywać wyboru ze sprawdzonego, pewnego źródła. Zakup używanej maszyny zwykle wiąże się z ryzykiem częstszych napraw, w związku z tym dobrze jest odpowiednio przygotować się do zakupu traktorka do sadu z drugiej ręki. Zastanawiając się, jaki ciągnik sadowniczy wybrać, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów:

  • zdecyduj, czego potrzebujesz – czyli jakim wyposażeniem powinien dysponować ciągnik sadowniczy. Spośród wielu ofert uznaniem cieszą się traktorki japońskie. Modele takie jak traktorek Kubota czy nowe mini traktorki VST to maszyny wytrzymałe, funkcjonalne i wydajne, przystosowane do wielu prac ogrodowych i sadowniczych;
  • planuj do przodu – nawet, jeśli w tym momencie nie planujesz zakupu bardziej wymagającego osprzętu jak koparka czy ładowacz czołowy, zastanów się czy nie będzie Ci potrzebny za rok lub dwa. Jeśli tak, rozważ zakup większego i silniejszego traktora już dziś;
  •  sprawdź rok produkcji, przebieg, pochodzenie;
  • zasięgnij porady fachowca – bezpośrednim importerem mini traktorków oraz maszyn rolniczych z Japonii jest ZAMPOL, oferujący swoim klientom używane mini ciągniki sadownicze, traktorki komunalne, małe traktorki ogrodnicze najwyższej klasy, w bardzo dobrym stanie i przystępnej cenie.

Niezależnie od wyboru modelu, decydując się na zakup ciągnika sadowniczego zawsze zwracaj uwagę na jakość, na którą składają się: bezawaryjność ciągnika, łatwość obsługi i pracy oraz zadowolenie z działania i funkcjonalność maszyny.