Jaki traktorek z kosiarką pielęgnacyjną wybrać?

Ciągnik z kosiarką to popularne rozwiązanie do pielęgnacji trawników. Jeśli jesteś posiadaczem dużego ogrodu lub dbasz o murawę na większych obszarach, mini ciągnik z kosiarką może być dla Ciebie dobrym wyborem. W tym krótkim poradniku podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze tych maszyn.

Kosiarka do ciągnika – sprawdź, na co zwrócić uwagę

Przy wyborze ciągnika z kosiarką lub kosiarki pod ciągnik należy wziąć pod uwagę podobne czynniki. Będzie to przede wszystkim:

  • powierzchnia trawnika – im większy trawnik, tym większy ciągnik z kosiarką będzie potrzebny. Na małych trawnikach sprawdzą się mniejsze modele z małymi kosiarkami;
  • wysokość koszonej trawy i obecność dodatkowych gatunków roślin – jeśli występują liczne chwasty czy samosiejki, dobrym wyjściem może być ciągnik z kosiarką bijakową, która nie tylko ścina rośliny, ale również je rozdrabnia i dobrze radzi sobie nawet z krzakami;
  • rodzaj terenu – czy jest to równa powierzchnia, czy występują wąskie przesmyki, kamienie. Jeśli jest dużo takich przeszkód, należy wybrać model z lepszą manewrowością jak kosiarka bijakowa lub rotacyjna;
  • czy sprzęt ma spełniać dodatkowe funkcje – np. zbierać skoszony materiał celem wysypania go w jednym miejscu – tutaj rekomendujemy kosiarkę bijakową z koszem, model FCN;
  • czy zależy Ci na sprzęcie ułatwiającym koszenie takim jak kosze na trawę lub zsypy boczne.

Jednym z ważniejszych czynników jest moc silnika. Wielkość i szerokość kosiarki jest równie ważna – większe kosiarki pozwalają na szybsze koszenie, ale nie wjadą wszędzie i mogą być mniej wygodne w manewrowaniu w ciasnych przestrzeniach.

Należy również zwrócić uwagę na jakość i niezawodność traktora i samej kosiarki, ponieważ zakup tych maszyn to zwykle duży wydatek. Warto zwrócić uwagę na marki z dobrymi opiniami oraz modele z długą gwarancją producenta.

Mini traktorki i kosiarki od najlepszych japońskich producentów w ofercie naszego sklepu

W naszej ofercie znajdziesz najpopularniejsze japońskie marki mini traktorków, które cieszą się dużym uznaniem na rynku i posiadają doskonałe parametry:

Sprzedajemy zarówno mini traktorki nowe, jak i mini traktorki używane, w bardzo dobrym lub idealnym stanie i atrakcyjnej cenie. Znajdziesz u nas również wysokiej klasy osprzęt do mini traktorków. Sprawdź nasze kosiarki do mini traktorka, takie jak kosiarka rotacyjna do mini traktorka wyposażona w noże tnące. Jeśli nadal nie wiesz, co wybrać, zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści chętnie pomogą Ci w wyborze i wskażą produkt odpowiadający Twoim potrzebom.

  • Promocja!
  • Promocja!
  • Promocja!